apartamenty senior plus
u nas nie ma czasu na nudę

dowiedz się więcej

WRZEŚNIOWI SOLENIZANCI

 
W zdrowiu, szczęściu, pomyślności... Niechaj żyją nam". Wrześniowym Solenizantom: Pani Edith, Pani Renacie, Pani Adelajdzie, Pani Danucie, Pani Janinie, Pani Krystynie, Pani Eugenii, Panu Tadeuszowi i Panu Józefowi zyczymy uśmiechu kazdego dnia i dużo zdrowia. Sto lat!!!
 
   

SIERPNIOWI SOLENIZANCI

 
Poszybować przez życie jak ptak
niezależny, wolny, szczęśliwy...
Poczuć prawdziwy życia smak...
wszystkie kolory..."
Naszym SIERPNIOWYM Solenizantom: Pani Krystynie, Pani Janinie, Pani Luitgardzie, Pani Hildegardzie oraz Panu Ryszardowi życzymy samych radości, uśmiechu i dużo zdrowia. Niech życie nadal mieni się kolorami tęczy i smakiem miłości. STO LAT!!!
 
   

KOLEJNE URODZINY

 
Wakacyjny czas trwa a my świętujemy. Lipcowym solenizantom: Pani Marii i Panu Kazimierzowi życzymy przede wszystkim dużo zdrowia i uśmiechu każdego dnia. STO LAT i wszystkiego dobrego.
 
   

ŚWIĘTUJEMY URODZINY

 
Dziś są twoje urodziny, taki zwykły ważny dzień...." (R. Rynkowski)
W tym wyjątkowym dniu naszym Solenizantom: Pani Jadwidze, Panu Janowi, Panu Jerzemu i Panu Pawłowi życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu i radości każdego dnia. STO LAT!!!
W dniu dzisiejszym urodzinową uroczystość uświetnił Pan Dominik, brat Pani Pauliny terapeutki, który cyt. stworzył nam małą salę koncertową i przeniósł w bajeczny świat skrzypiec. Podziwiając jego kunszt życzymy Mu samych sukcesów. Poniżej dzięki uprzejmość muzyka i za jego zgoda fragment muzyczny i kilka zdjęć.
 
 
   
   

SZKOLENIE PPOŻ

 
Zawsze trzeba w życiu dążyć do doskonałości. Dlatego SZKOLIMY SIĘ!!! Po szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przyszedł czas na szkolenie przeciwpożarowe. Oprócz zajęć teoretycznych również z praktyce "walczyliśmy z ogniem". Dziękujemy Panu Strażakowi za przekazaną wiedzę.
 
   
   

URODZINY

 
Majowym Solenizantom: Pani Mirosławie, Pani Krystynie, Pani Adelajdzie, Pani Indze oraz Panu Alojzemu życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń. STO LAT!
 
   
   

WIELKANOC

 
Wielkanoc to nie tylko kolorowe pisanki, małe kurczęta czy śmigus dyngus. To czas radości poprzedzonej czasem zadumy. Radość ta płynie z wiary ale i z spotkania z drugim człowiekiem. Także i My mogliśmy wspólnie zasiąść do uroczystego posiłku, który ubogacił nie tylko nasze ciało ale i nasze serca. Dziękujemy Księdzu Klerykowi z Parafii MBNP w Pyskowicach za to, że nam w tym dniu towarzyszył i pobłogosławił pokarmy, które przygotowaliśmy w koszyku. Bóg zapłać.
 
 

WYCIECZKA ZAMEK PIASTOWSKI

 
Wiosna, wiosna... koniec siedzenia w domu. Zima się skończyła, słońce coraz mocnej przygrzewa więc zaczynamy czas wyjazdów. Pierwsza tegoroczna eskapada nie była daleka bo tylko do Gliwic ale i tak było fantastycznie. Mogliśmy zwiedzić Zamek Piastowski, obejrzeć ciekawe historyczne eksponaty a na koniec uczestniczyć w warsztatach rękodzieła. W planach koleje niespodzianki ale o tym na razie cicho - sza...
 
 

BRAVO... BRAVISSIMO....!!!

 
Nasi pensjonariusze uczestniczyli w IV Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez MOKiS Pyskowice.
Szanowne jury doceniło kunszt wykonania prac i przyznało I miejsce Panu Alojzemu, II ex-equo Pani Helenie, III ex-equo Pani Edeltraudzie i wyróżnienie Pani Hildegardzie. GRATULUJEMY!!!
 
 

STO LAT!!! STO LAT!!!

 
Niech żyją, żyją nam.... Naszym Solenizantom: Pani Helenie, Pani Małgosi, Pani Pelagii, Pani Joasi i Panu Henrykowi składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń.
 
 

Tłusty czwartek

 
Powoli kończy się czas karnawałowej radości. Przed nami czas przygotowania do Wielkanocy. Zapowiedzią tego był TŁUSTY CZWARTEK. Nie zapomnieliśmy o obowiązkowych pączkach i zabawie. Poniżej krótka fotograficzna relacja.
 
 

Urodziny + Walentynki

 
Kolejni Solenizanci świętowali swoje urodziny. Pani Bognie i Pani Ani życzymy przede wszystkich dużo zdrowia, pogody ducha i spełnienia marzeń, bo przecież każdy z nas takowe posiada. STO LAT!!!
A ponieważ każdego 14 lutego wspominaliśmy św. Walentego i my oddaliśmy się pełnemu miłości świętowaniu. Było dużo radości, uśmiechu i ciekawych zabaw, w które włączyli się pensjonariusze. Kotyliony były pomysłem w przysłowiową "10".
 
 

Urodzin

 
Za nami pierwsze urodziny w 2019 roku. Styczniowym Solenizantkom: pani Elfidzie, pani Teresie, pani Helenie oraz Solenizantom: panu Kazimierzowi D. oraz panu Kazimierzowi M życzymy przede wszystkim dużo zdrowia oraz uśmiechu. Dziękujemy również naszym gościom specjalnym tj. Burmistrzowi Miasteczka Śląskiego Panu Michałowi Skrzydło wraz ze współpracownikami, którzy przybyli do nas by złożyć życzenia pani Helenie z okazji 90-tej rocznicy urodzin.
 
 

Jasełka

 
W dniu dzisiejszym w Ośrodku z okazji dnia Babci i Dziadka miało miejsce piękne przedstawienie jasełkowe, w wykonaniu dzieci ze Szkoły nr 5 w Pyskowicach - Teatrzyk "Pik Pok", dzieciaczki obdarowały również upominkami wszystkich pensjonariuszy. Bardzo Dziękujemy wszystkim dzieciaczkom, Ks Wnękowiczowi, Pani Gabrieli Bisz oraz innym osobom które przygotowały przedstawienie. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy przede wszystkim zdrowia oraz wszystkiego co najpiękniejsze.
 
 

Wigilia

 

Witamy. Poniżej spóźniona relacja z Wigilii. Dziękujemy ks. Wnękowiczowi za to, że nam towarzyszył w tym dniu a także młodzieży z pyskowickiego liceum za wspólne kolędowanie i prezenty.

 
 

Koncert Noworoczny

 

U nas ciągle coś się dzieje.... Tydzień temu mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w koncercie noworocznym.
Było tak jak w Wiedeńskiej Filharmonii. W cudowny świat muzyki przenieśli nas uczniowie zabrzańskiej Szkoły Muzycznej.

 
 

Mikołajki

 

Ufff.... Jak widać na zdjęciach wszyscy byliśmy grzeczni. Dlatego dziś do naszego Ośrodka zawitał św. Mikołaj z towarzyszami.
Było dużo uśmiechu, zabawy a także dużo prezentów. No i mamy obietnicę, że będzie znowu za rok!
Tak mu się podobało!

 
 
 

Obchody 100 lecia Niepodległości

 

Dzięki inicjatywie Pani Katarzyny naszej terapeutki w czasie zajęć wykonali prace, które zostały następnie wysłane na konkurs do Gliwic. Nasz prace mogliśmy oglądać w czasie wystawy w Bibliotece Miejskiej w Gliwicach gdzie też otrzymaliśmy dyplomy oraz nagrody.

Dodatkowo spora grupa udała się na koncert pieśni i piosenki patriotycznej do Centrum Jana Pawła II w Gliwicach. Wrócili bardzo zadowoleni z pytaniem kiedy następny wyjazd na koncert.
 
 
 

Andrzejki

 
 
 

Urodziny naszych Pensjonariuszy: Pani Inga, Pani Edeltrauda i Pan Wincent .

 
 
 
 

Wizyta w Teatrze Miejskim w Gliwicach na spektaklu "Romeo i Julia"

 
 
 
 

Kolejne urodzin naszych Pensjonariuszy

 
 
 
 

Wspólne świętowanie urodzin naszych Pensjonariuszy

 
   
   
   
   
   
   
   

Wizyta w Mini Zoo

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

"Festyn Pod Chmurką" - Senior Plus

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

KOLEJNE ZDJĘCIA - WKRÓTCE