Położenie

Obiekt znajduje się w Zbrosławicach przy ulicy Wolności 125b.

Bezpośrednio przy nim znajduje się przystanek autobusowy; odległość do Tarnowskich Gór wynosi 6 km,
a do Zabrza i Gliwic 15 km. Do autostrady A1 jest 9 km.

W pobliżu (3 km) znajduje się Szpital Rejonowy nr 3 w Tarnowskich Górach oraz Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty Śląskie”

Dom Senior Plus zapewniający opiekę dla osób starszych ulokowany jest w Zbrosławicach na Śląsku. Obiekt mieści się w bliskiej odległości od Tarnowskich Gór oraz Gliwic i Zabrza, dzięki temu dom seniora gwarantuje opiekę dla osób starszych nie tylko ze Śląska, ale także zaprasza pensjonariuszy z województw takich jak opolskie, dolnośląskie i mazowieckie.

Senior Plus znajduje się niecałe dziesięć kilometrów od autostrady A1, co zapewnia wygodny dojazd osobom z całej Polski. Ułatwia to również częste wizyty krewnych u kuracjuszy korzystających z usług domu Senior Plus.

Miejsce dopasowane do potrzeb podopiecznych

Lokalizacja domu opieki dla osób starszych Senior Plus nie jest przypadkowa. Wychodząc naprzeciw potrzebom pensjonariuszy w odległości trzech kilometrów od obiektu mieści się Szpital Rejonowy nr 3 w Tarnowskich Górach, a także Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty Śląskie”. Dzięki temu nasi podopieczni mają stały dostęp do profesjonalnej pomocy medycznej oraz możliwość korzystania ze specjalistycznej opieki lekarskiej.

Pewność, że opieka medyczna dla osób starszych zapewniana jest przez profesjonalną placówkę medyczną daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko seniorom, ale także ich bliskim. Rodzina osoby przebywającej w domu Senior Plus ma świadomość, że w razie zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu w pobliskim szpitalu udzielona zastanie profesjonalna pomoc medyczna.

Komfort i wygoda dla wszystkich – Śląsk, Małopolska, Opolskie, Mazowieckie

Dom opieki dla osób starszych Senior Plus zapewnia optymalne warunki nie tylko ludziom w podeszłym wieku, ale także osobom niepełnosprawnym oraz przewlekle chorym. Najwyższej klasy całodobowa opieka oraz zapewnienie komfortowych warunków socjalno-bytowych jest naszym priorytetem, dlatego stale staramy się podnosić standardy. Dbając o wygodę naszych podopiecznych w domu Senior Plus zapewniamy miejsce do mieszkania i smaczne wyżywienie. Pensjonariuszom udzielamy pomocy w zakresie podstawowych czynności życiowych, codziennym funkcjonowaniu, pielęgnacji oraz kwestii formalnych i spraw osobistych. Nasza wykwalifikowana kadra wspomaga i zachęca seniorów do aktywnego brania udziału w życiu socjalnym domu Senior Plus, a także podnoszenia sprawności fizycznej oraz kontaktów z rodziną i społecznością lokalną. W miarę możliwości pomagamy mieszkańcom domu w usamodzielnieniu się i zachowaniu niezależności. Staramy się, aby nasza placówka była miejscem, w którym podopieczni czują się komfortowo i bezpiecznie.

27 komfortowych mieszkań oraz inne atrakcje domu Senior Plus

Dom Senior Plus składa się z trzech części, z których każda ma inne przeznaczenie. Część A to miejsce wspólne, gdzie znajduje się recepcja, restauracja z obszernym tarasem, na którym mieszkańcy mogą raczyć się posiłkami. W tej części mieści się także gabinet lekarski, biblioteka, świetnie wyposażone sale terapii zajęciowej oraz kaplica, w której odbywają się msze.

Część B przeznaczona jest dla osób, które wymagają stałej opieki, natomiast w segmencie C mieszczą się mieszkania. Dwadzieścia siedem komfortowo urządzonych apartamentów, jedno- lub dwuosobowych z przestronną łazienką zapewnia wygodne lokum dla osób starszych, które pragną swoje dojrzałe lata spędzić w towarzystwie rówieśników, mając zapewnioną opiekę medyczną i socjalną. Skorzystanie z oferty Senior Plus pozwala zachować poczucie samodzielności, ale także zaspokaja potrzebę bliskości i opieki.

Ogród i atrakcje

Wokół domu Senior Plus rozciąga się ogród, w którym mieszkańcy w ciepłe dni mogą oddawać się relaksowi, czytać książki, korzystać z kąpieli słonecznych, spacerować czy też przyjmować gości. Dzięki posiadaniu własnego terenu placówka może zapewnić swoim podopiecznym bezpieczne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Do dyspozycji mieszkańców oddajemy także salony pobytu dziennego, pokój gościnny, gabinet fryzjersko-kosmetyczny oraz pralnię. Rezydencja została zaprojektowane specjalnie z myślą o seniorach oraz przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, sprawia to, że placówka jest wygodnym miejscem do życia gwarantującym wszystkim podopiecznych maksimum komfortu. Jest to niewątpliwy atut placówki, dzięki któremu z roku na rok przybywa nam zadowolonych mieszkańców.