Apartamenty Senior Plus
u nas poczujesz się jak w domu

zobacz więcej

Ośrodek dla osób starszych i seniorów SeniorPlus

Misja

Za ideą powstania ośrodka dla seniorów na Śląsku stoją osobiste doświadczenia zawodowe pomysłodawcy jego budowy, profesora Wojciecha Pluskiewicza. W ciągu wieloletniej praktyki lekarskiej pod jego opieką znalazło się wiele pacjentów w zaawansowanym wieku, stąd głęboko zakorzeniona świadomość potrzeb osób starszych.

Na te doświadczenia nakłada się także tradycja rodzinna.

Ojciec profesora Wojciecha Pluskiewicza, Karol Pluskiewicz przez blisko pół wieku aktywności zawodowej opieką lekarską objął tysiące pacjentów, a misja niesienia pomocy osobom chorym, niepełnosprawnym i starszym zawsze była obecna w życiu codziennym całej rodziny.

Te okoliczności sprawiły, że gdy nadarzyła się szansa budowy obiektu, który mógłby spełnić oczekiwania i potrzeby osób starszych, profesor Pluskiewicz chętnie podjął się wyzwania, którego celem było stworzenie „idealnego miejsca na Ziemi”, czyli ośrodka dla seniorów, w którym czuliby się bezpiecznie i komfortowo. Twórcom ośrodka dla osób starszych przyświecała myśl stworzenia przestrzeni, gdzie seniorzy z województw takich jak śląskie, opolskie, małopolskie czy mazowieckie mogliby zamieszkać i cieszyć się jesienią życia. Nasz ośrodek dla osób starszych stara się harmonijnie realizować potrzeby osób starszych. Do Senior Plus zapraszamy zarówno osoby poruszające się samodzielnie i niewymagające pomocy, jak i ludzi, którzy potrzebują stałej opieki i pielęgnacji. Podstawą naszej działalności jest otwarcie na drugiego człowieka i jego słabości. Na każdym etapie pracy kadra ośrodka dla osób starszych dba o godność i autonomię podopiecznych, starając się wspierać ich samodzielność i aktywność. Dzięki temu mieszkańcy Senior Plus niezależnie od stanu zdrowia mają te same prawa. Ośrodek dla seniorów z obszarów takich jak Śląsk i województwa małopolskie, dolnośląskie, mazowieckie i opolskie, to miejsce, które zostało stworzone po to, by kompleksowo spełniać oczekiwania i realizować potrzeby osób starszych. W Senior Plus dbamy o aktywność seniorów w życiu społecznym, zachęcamy do udziału w organizowanych na terenie ośrodka atrakcjach i rozrywkach. Naszym celem jest aktywizacja seniorów oraz zapewnienie odpowiednich warunków do życia oraz działania, które spełniałyby ich oczekiwania. Profesjonalna kadra stara się kształtować pozytywne, partnerskie relacje z podopiecznymi, dzięki czemu w ośrodku panuje przyjemna, rodzinna atmosfera. Komunikacja jest podstawą funkcjonowania, dlatego szczególny nacisk kładziemy na dialog i wzajemne porozumiewanie się, by klimat panujący w Senior Plus zapewniał pozytywne miejsce do życia, w którym mieszkańcy mają zagwarantowaną wolność, intymność oraz możliwość rozwoju.
Ideą przyświecającą twórcom SeniorPlus było stworzenie wyjątkowego miejsca pobytu osób starszych; miejsca, w którym będzie można harmonijnie realizować potrzeby życiowe Seniorów.

Jakie są potrzeby i oczekiwania osób starczych

Po pierwsze – bliskość drugiego człowieka.

Nikt nie chce samotnie iść przez życie, bliskość drugiego człowieka to jedna z podstawowych potrzeb człowieka.
SeniorPlus to miejsce gdzie Mieszkańcy nie będą samotni, będą członkami lokalnej społeczności.

Ale zarazem każdy człowiek potrzebuje trochę intymności. Stąd w SeniorPlus do dyspozycji Mieszkańców stoją mieszkania jedno- i dwuosobowe, gdzie można samodzielnie funkcjonować, pozostając jednocześnie członkiem większej społeczności.

Po drugie – opieka i bezpieczeństwo.

Poczucie bezpieczeństwa jest potrzebne każdemu z nas, a w szczególności dotyczy to Seniorów. Osoby starsze mają często pewne ograniczenia w realizacji codziennych czynności życiowych dlatego udogodnienia funkcjonowania domu plus fachowość i oddanie personelu sprawiają, że zapewniamy całodobową opiekę i poczucie bezpieczeństwa. W SeniorPlus nikt nie zostanie sam ze swymi problemami.

Po trzecie – czas wolny.

Nikt, a zwłaszcza człowiek starszy nie powinien się nudzić, własne zainteresowania i aktywność to ważny czynnik życiowego spełnienia.

W SeniorPlus zadbaliśmy o stworzenie infrastruktury i wyposażenia domu tak by wolny czas był wypełniony ulubionymi zajęciami.

Po czwarte – zdrowie.

Stan zdrowia Mieszkańców, jako podstawowy warunek normalnego życia jest na bieżąco monitorowany przez lekarza, a całą dobę czuwa personel fachowy personel pielęgniarski i opiekuńczy.

Gdy stan zdrowia Mieszkańca ulegnie pogorszeniu i nie będzie on zdolny do samodzielnego funkcjonowania w mieszkaniu będzie możliwość przeniesienia do pawilonu opiekuńczego.

SeniorPlus to miejsce, w którym osoby starsze mogą w najlepszy możliwy sposób spędzić jesień życia. Dom został starannie zaprojektowany by spełnić wszystkie życiowe potrzeby, a oddany, fachowy personel dokłada wszelkich starań by spełnić oczekiwania Mieszkańców.