pobyty rehabilitacyjne
dla osób wymagających rehabilitacji medycznej

dowiedz się więcej

Seniro Plus - obiekt dostosowany do najwyższych standardów

Senior Plus to nowoczesny budynek, który spełnia wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa i komfortu mieszkających w nim osób. Obiekt stanowi jeden z najlepiej wyposażonych domów opieki, który odznacza się klimatycznie urządzonym wnętrzem, a także atrakcyjną ceną.

Budynek składa się z trzech segmentów, oznaczonych literami A, B oraz C. Każda z części jest inaczej urządzona i wyposażona w niezbędne sprzęty. Taki podział jest nowością w prywatnych domach opieki.

 
 

Obiekt

Obiekt składa się z trzech segmentów (A, B, C) połączonych ze sobą.

W segmencie A znajdują się pomieszczenia wspólne:


Segment B przeznaczony jest dla osób wymagających stałej opieki.

Na parterze segmentu C znajdują się apartamenty 1-osobowe, a na piętrze apartamenty 2-osobowe z loggiami lub balkonami.


Przestrzeń stworzona z myślą o innych

Senior Plus to wyjątkowy obiekt na tle innych prywatnych domów opieki, który świadczy usługi na najwyższym poziomie. Wybudowany został przez cenionego lekarza, profesora Wojciecha Pluskiewicza. To specjalista od schorzeń układu ruchu, a zwłaszcza problemów z osteoporozą, która nieodpowiednio leczona może powodować znaczne ograniczenia sprawności i samodzielności. Dzięki dużemu doświadczeniu i wiedzy stworzył miejsce odpowiednio dostosowane do życia codziennego osób starszych, jeden z najlepszych domów opieki na terenie województwa śląskiego, o korzystnej cenie.

Mieszkańcy prywatnego domu opieki Senior Plus mają do swojej dyspozycji komfortowo urządzone salony pobytu dziennego, gabinet fryzjersko-kosmetyczny, duży taras, a także pralnie. Przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, także dla tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dla pensjonariuszy posiadających własne auto przewidziany jest także parking. Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że to wyjątkowo atrakcyjne miejsce dla osób z terenów opolskich. Senior Plus jako dom opieki jest wspierany przez Fundację im. Dr Karola Pluskiewicza, wybitnego lekarza zajmującego się rehabilitacją. Na wszystkim czekają korzystne ceny i warunki pobytu na wysokim poziomie.

Inwestor

Obiekt został wybudowany przez lekarza, profesora Wojciecha Pluskiewicza.
W obszarze jego działania zawodowego są głównie choroby układu ruchu, szczególnie osteoporoza, choroba wiodąca często do ograniczenia sprawności i samodzielności osób starszych.

Doświadczenie zawodowe były przydatne na etapie projektowania domu oraz będą pomocne w jego prowadzeniu tak by stworzyć naszym Mieszkańcom jak najbardziej przyjazne warunki do życia.

Do dyspozycji mieszkańców pozostają także trzy salony pobytu dziennego, gabinet fryzjersko-kosmetyczny,duży taras o ekspozycji południowo-zachodniej oraz pralnia.

Wewnątrz obiektu znajduje się ogród. Dla odwiedzających przygotowano pokój gościnny.

Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, także poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Dla mieszkańców posiadających własne samochody zaplanowano obszerny parking.

Dom jest wspierany przez Fundację im. dr Karola Pluskiewicza.

Dr Karol Pluskiewicz był bardzo aktywnym lekarzem, zajmującym się głównie rehabilitacją.
W ciągu 46 lat pracy zawodowej dzięki swemu zaangażowaniu i wszechstronnej wiedzy medycznej z Jego pomocy skorzystały tysiące pacjentów.

Fundacja będzie kontynuować dzieło Jego życia, niesienia pomocy chorym i potrzebującym wsparcia.
Nowość -Pobyty Rehabilitacyjne

W domu SeniorPlus oferujemy także pobyty rehabilitacyjne dla osób wymagających profesjonalnej rehabilitacji medycznej, która prowadzona jest przez doświadczonych fizjoterapeutów przez wszystkie dni pobytu (z wyjątkiem niedziel i świąt).

Program rehabilitacji składa się z dwóch godzin zajęć indywidualnych, natomiast sprzęt rehabilitacyjny jest dostępny dla pacjentów także po ich zakończeniu (zgodnie z zaleceniami rehabilitantów).
 
 

Specjalizujemy się w rehabilitacji ze szczególnym uwzględnieniem usprawniania po złamaniach kończyn dolnych,
czy przebytych zabiegach „wymiany” stawu biodrowego lub kolanowego.

Sala gimnastyczna służąca do zajęć jest wyposażona m.in. w :

Nadrzędnym celem rehabilitacji narządu ruchu jest bezpieczny, jak najszybszy powrót pacjenta do samodzielności w wykonywaniu czynności dnia codziennego. Program usprawniania ruchowego ustalany jest przez lekarza nadzorującego oraz fizjoterapeutę z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjenta.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod podanym nr telefonu lub wysyłając list na adres poczty elektronicznej.