Przestrzeń przyjazna mieszkańcom

Z racji starzenia się społeczeństwa ważną kwestię odgrywa opieka nad osobami starszymi w Polsce. Nie zawsze rodzina może zagwarantować swoją pomoc – nierzadko dzieci czy wnuczęta mieszkają za daleko lub są zajęci swoimi obowiązkami, które uniemożliwiają im stały dogląd seniora. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy zostawić swojego bliskiego samemu sobie. Warto zadbać o to, aby miał godne i bezpieczne warunki życia. Domy spokojnej starości w Polsce to nie tylko miejsca, gdzie spędza się ostatnie lata, ale również ośrodki, w których zdobywa się większą samodzielność i korzysta z pomocy profesjonalnej opieki medycznej.

Profesjonalna opieka nad osobami starszymi

SeniorPlus to ośrodek skierowany do osób starszych, które szukają bezpiecznego miejsca zamieszkania. Właśnie tutaj znajdą schronienie oraz towarzystwo, które umili im spędzanie wolnego czasu na emeryturze. Nie tylko zapewniamy całodobową opiekę medyczną, ale również aktywizujemy seniorów – w ten sposób starsze osoby zyskują nowe umiejętności i stają się bardziej samodzielni. Jednocześnie dbamy o ich rozwój. Zachęcamy do rozwiązywania krzyżówek i podejmowania różnorodnych czynności, jakie pozwolą atrakcyjnie zagospodarować wolny czas. Domy spokojnej starości w Polsce oferują również smaczne wyżywienie. Dbamy o najlepszą jakość produktów, a nasi kucharze należą do wykwalifikowanej załogi – ich umiejętności sprawiają, że każde danie smakuje wyśmienicie.

Komfortowe warunki

Opieka nad osobami starszymi w Polsce to specjalność pracowników SeniorPlus. Jesteśmy dla nich nie tylko opiekunami, ale również przyjaciółmi. Dbamy o zacieśnianie więzi, dzięki czemu pobyt w ośrodku staje się przyjemnym. Gwarantujemy komfortowe warunki w pokojach 1,2 i 3-osobowych, a w każdym z nich można zachować odpowiednią prywatność. Do dyspozycji kuracjuszy oddajemy również sprzęt rehabilitacyjny, z którego można korzystać nie tylko podczas zajęć, ale również po ich zakończeniu – domy spokojnej starości w Polsce to miejsce, gdzie każdy może poczuć się jak w domu. Wyremontowane pomieszczenia zwiększają komfort psychiczny, a ich umeblowanie sprawia, że są wyjątkowo funkcjonalne. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – w ten sposób mieszkańcami mogą się stać nie tylko seniorzy, ale również osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Nie tylko miejsce zamieszkania

SeniorPlus może pochwalić się dogodną lokalizacją. W bliskim sąsiedztwie znajduje się szpital zatrudniający wyspecjalizowanych lekarzy. Kuracjusze mają również niedaleko do Tarnowskich Gór, a bliskość autostrady A1 sprawia, że dojazd do ośrodka jest ułatwiony i umożliwia częste odwiedziny najbliższych. Domy spokojnej starości w Polsce poddawane są Systemowi Kontroli Jakości. Stała ocena pracowników sprawia, że nabywamy większego doświadczenia oraz uczymy się, w jaki sposób świadczyć lepsze usługi i spełniać oczekiwania mieszkańców. Opieka nad osobami starszymi w Polsce to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność. Czerpiemy radość z kontaktu z seniorami, wspólnie tworzymy bezpieczną przestrzeń do mieszkania, w której nie brakuje również funkcjonalnych pomieszczeń – biblioteki, sali rehabilitacyjnej, restauracji z tarasem zewnętrznym, gabinetu lekarskiego czy kaplicy.