Senior Plus – bezpieczne miejsce dla wypoczynku

Fachowa pomoc medyczna, możliwość aktywnego spędzania czasu ze współlokatorami, domowe posiłki i dogodna lokalizacja. Tym wszystkim może poszczycić się nasz dom opieki nad osobami starszymi Senior Plus. Zlokalizowany w Zbrosławicach na Śląsku, to idealne miejsce dla seniorów – zarówno tych, którzy wymagają całodobowej opieki, jak i w pełni sprawnych, szukających przede wszystkim odpowiedniego towarzystwa.

Komfort psychiczny

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze rodzina ma czas i możliwości na to, aby zaopiekować się swoimi rodzicami czy dziadkami. Nierzadko okazuje się, że są skazani na samotność. W trosce zarówno o zdrowie, jak i kondycję psychiczną oferujemy pełne zakwaterowanie z wyżywieniem i opieką medyczną na najwyższym poziomie. Wykwalifikowani pielęgniarze doglądają stanu zdrowia naszych pacjentów, aktywizują ich, a w szczególnych przypadkach pomagają w podstawowych czynnościach.

Dogodna lokalizacja

Bliskie sąsiedztwo szpitala (zaledwie 3 km) sprawia, że seniorzy mogą poczuć się bezpieczniej. W nagłych sytuacjach mogą liczyć na fachową pomoc wyspecjalizowanych lekarzy. To nie jedyna zaleta lokalizacji. Tylko 6 km dzieli ośrodek od Tarnowskich Gór i 9 km od autostrady A1, która umożliwia rodzinie szybszy dojazd do kuracjusza.

W naszym ośrodku

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi pacjenci mogli poczuć się jak w domu i nie doznawali różnicy wynikającej z przeprowadzki. Dlatego u nas mogą liczyć na smaczne, domowe posiłki oraz dogodne warunki mieszkaniowe. Oferujemy komfortowe miejsca w pokojach 1, 2 i 3 – osobowych. Nawet w przypadku współdzielonych pomieszczeń, senior może liczyć na zachowanie prywatności. Oprócz tego mogą również korzystać ze wspólnego pokoju dziennego, restauracji z tarasem zewnętrznym, biblioteki, gabinetu lekarskiego, sali terapii zajęciowej, rehabilitacyjnej i kaplicy. Terytorium ośrodka obejmuje nie tylko budynek mieszkalny, ale również ogród, w którym kuracjusze mogą bezpiecznie spędzać wolny czas i cieszyć się świeżym powietrzem. Senior Plus dostosowany jest do użytku przez osoby niepełnosprawne.

System Kontroli Jakości i jego korzyści

W trosce o naszych domowników stosujemy System Kontroli Jakości (QSC). Pracownicy (zarówno pielęgniarze, lekarze, jak i kucharze) poddawani są ciągłej ocenie, która mobilizuje ich do jak najlepszego wypełniania swoich obowiązków. Zaangażowanie zatrudnionych u nas osób powoduje, że z kuracjuszami łączą ich nie tylko relacje zawodowe czy kontakt lekarz-pacjent, ale więź oparta na zrozumieniu i serdeczności. Naszym celem nie jest wyręczanie mieszkańców z podstawowych czynności życiowych, ale mobilizowanie ich do samodzielności. Z tego powodu wielu z nich odzyskało chęć do życia oraz zdolność funkcjonowania bez pomocy innych. Każde, nawet najdrobniejsze postępy naszych mieszkańców są dla nas ogromnym sukcesem, ponieważ przebywanie w jednym ośrodku buduje więzi. Dom opieki Senior Plus to miejsce, w którym czerpiemy obopólną korzyść. Pacjenci zyskują opiekę medyczną oraz towarzystwo, a my możemy poznać życiową wiedzę od osób doświadczonych. Kuracjusze czują u nas komfort psychiczny, który przekłada się również na zdrowie fizyczne.

Bezpieczne miejsce dla seniora

Dom opieki Senior Plus to nie ośrodek, w którym kuracjusze spędzają ostatnie chwile swojego życia, jak często myślimy o domach spokojnej starości. To miejsce, w którym pacjenci odzyskują sprawność i zaczynają cieszyć się nowo poznanym towarzystwem, którego nie znaliby, mieszkając samotnie w domu rodzinnym. Pobyt u nas to idealne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje pomocy bądź po prostu czuje się samotny, wyobcowany. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu seniorzy mogą odczuć, że są słuchani, rozumiani i szanowani. Nasi pracownicy to ludzie z powołaniem do niesienia pomocy – dlatego możemy poszczycić się wykwalifikowaną, empatyczną kadrą, która rzetelnie wypełnia swoje obowiązki. Senior Plus to pewność, że członek Twojej rodziny znajduje się w bezpiecznym miejscu, gdzie może czuć się tak samo komfortowo, jak w swoim mieszkaniu.